Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rasy postav

 

Člověk

Výška : 165-200 coulů
Váha :1300-2300 mn (65-115kg)
Třída velikosti : B

Nejrozšířenější rasa, nemá vyhraněné schopnosti, průměrné vlastnosti. Budují rozsáhlá sídla, ať už města či vesnice, která zpravidla leží na velkých obchodních křižovatkách. Lidé jsou velmi houževnatí a nacházejí uplatnění v celé škále povolání. Většina z nich se zabývá především zemědělstvím a řemeslnou výrobou, ale najdete mezi nimi zdatné lovce a zkušené dobrodruhy všeho druhu.

 

Elf

Výška : 145-180 coulů
Váha : 50-85kg
Třída velikosti : B

Moudrá a dlouhověká rasa, vyznačující se špičatýma ušima. Žijí zpravidla hluboko v lesích nebo odlehlých údolích a roklinách. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné až poněkud změkčilé, jsou méně silní. Mají vysokou inteligenci a charisma, velice obratní a proto dovedou dobře zacházet s lukem.  Dobří hraničáři, kouzelníci.

 

Půlelf

Kříženci lidí a elfů.

 

Trpaslík

Výška : 110-140 coulů
Váha : 1100-2000 mn (55-100kg)
Třída velikosti : A

Pomenší, podsadití, vousatí (i ženy). Odolná rasa, která je známa hlavně svou touhou po zlatě a bohatství. I když jsou malého vzrůstu, jsou zvyklí na drsné podmínky, zocelení dlouhými věky strávenými povětšinou v nehostinných pustinách, jsou velice odolní a i celkem silní. Sídlí v horách, zpravidla daleko od civilizace. Díky infravidění  v omezené míře vidí i ve tmě. Trpaslíci většinou postrádají jakýkoliv smysl pro humor, jsou vždy vážní a někdy až příliš sebejistí a tvrdohlaví. Dané slovo dodrží, zejména kyne-li z toho nějaká odměna. Jejich nejoblíbenější zbraní je válečná sekera. Stávají se z nich obávání válečníci.

 

Hobit

Výška : 70-120 coulů
Váha : 800-1200 mn (40-60kg)
Třída velikosti : A

Hobiti jsou malým, veselým nárůdkem, ''dobrácky kulaťoučcí'', s chlupatýma nožičkama. Velice obratní, průměrná inteligence, malá síla a odolnost a veliké charisma! Žijí zpravidla v úrodných údolích, kde si ve stráních budují komfortní nory a doupata, mají rádi pohodlí, dobré jídlo a silné pití. Hobiti mají zvláštní psychickou schopnost, díky níž dokáží ''vycítit'' na dálku většinu živých tvorů. Této zvláštní vlastnosti říkají ''čich'', a přestože jejich pohodlným životem již dosti zakrněla dokáží lokalizovat živou bytost, dokonce i za železnou stěnou. Přestože hobiti nejsou zbabělí, jen neradi přistupují k boji tváří v tvář a raději používají své kuše než těžké meče nebo halapartny. Díky obratnosti a charisma jsou to nejlepší zlodějové! Jsou také dobrými alchymisty.

 

Kroll

Výška : 180-245 coulů
Váha : 2000-4000 mn (100-200 kg)
Třída velikosti : C

Velký a méně inteligentní a s menší charismou,také poněkud neohrabaní, ale obrovskou silou a výbornou odolností.  Krollové sídlí v horách, tundrách a vůbec v prostředí velmi tvrdém a nehostinném. Dospělý kroll může měřit hodně přes dva metry a zjevem může vzdáleně (velmi vzdáleně) připomínat pračlověka, i když jeho kůže je spíše zrohovatělá než chlupatá. Bezpečně je však poznáte podle jejich nezaměnitelných uší, jimž vděčí za svůj neobvyklý sluch (Po svých divokých předcích podědili  vrozený ,ultrasluch', který jim umožňuje do jisté míry 'vidět', podobně jako netopýrům nebo delfínům, i za úplné tmy nebo mlhy). Žijí obvykle v nevelkých kmenech, které mezi sebou neustále válčí. Hodí se výhradně na válečníka, který bude bojovat velikým kyjem a velikou a hrubou silou.

 

Barbar

Výška : 175-220 coulů
Váha : 1500-2800 mn (75-140kg)
Třída velikosti : B

Mnoho generací žijí v pustině a divočině. Mají proto větší sílu a odolnost, ale menší Inteligenci a charisma. Bývají z nich velmi dobří válečníci, kteří sázejí spíše na techniku boje, než na hrubou sílu a také z nich bývají vynikající hraničáři.

 

Gnóm

Výška : 60-110 coulů
Váha : 1000-1500 mn (40-75 kg)
Třída velikosti : A

Jsou příbuzní trpaslíků, ale jsou o poznani menši než jejich vzdalení bratranci. Jsou také, jak pyšně tvrdí, méně kulatí než trpaslíci. Vetšina z nich má temně rezavou nebo hnědou barvu kůže a bíle vlasy, vystouplý nos a jsou charakterističtí svými pronikavými pohledy. Mají rádi uskočný druh humoru. Jejich mluva je vyloženě spádová, často bývají mistrnými vypravěči, snílky či poety. Někdy doslova hltají celé slabiky a dávají je do neuvěřitelných kombinací a souvětí. Mnohokrát jim dokonce vlastně nejde rozumět. Zvláště to, co chtějí druhým tak rychle říci. Mají též nepěkný zvyk často skákat druhým do řeči, nebo říci pointu věci dřív, než původní řečník větu dokončí. Co se týče jejich tělesné vybavenosti, jsou na tom velmi dobře a leckdy odnesou předmět vážící víc než oni samotní. Avšak jejich největší síla je v poznání a bádání. Jsou schopni mu obětovat nejeden okamžik a často se stává jejich rodovým koníčkem na celý život. Do věci jsou zapálení a zanícení, jako by nemysleli na nic jiného. Nápadů mají na rozdávání, mnohdy vymyslí něco jiného a překvapujícího je samotné. To je však popohání a motivuje ještě více. Také si často volí své obory, kterým se pak věnují po celý život a říká se mu "životní úděl". Gnómové se většinou do boje příliš nepouští, spíše nechávají promlouvat své vynálezy a patenty. Jsou silne odolni proti magii. Navzdory tomu, že nejsou typickými dobrodruhy, stávají se jimi doslova přes noc, hlavně z touhy poznat něco nového a vzrušujícího. Miluji vynálezy a škerky s drahokamy vsazenými do drahých kovů. Jsou mistry brusiči a šperkaři. Nejlepe jim vyhovuje život v nepřilis vysokých, ale skalnatých a zalesněnych horách, neobydlených lidmi. Jejich malý vzrůst je děla v očích lidí a elfů podezrelými, ačkoliv nejsou většinou nepřátelští. Jsou tajnůstkářstí a lstiví k těm, které neznaji nebo kterým nevěří, a trochu rezervovaní i při nejnepřiznivějších podmínkách. Žijí ve štolach a norách, averzi k lidem a ostatním žijicím na povrchu nesdílí a pokladají ji za pošetilou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář